Про тренди в дизайні інтер'єру будинків у цьому році

Євген Теркун,
Дизайн-студія Capital Construction
 
Сьогодні люди стали більш відкритими і мобільними, все частіше приймають «сміливі рішення».
 
Бежевих інтер'єрів стає менше, а яскравих фарб більше, не дивлячись на те, що іноді яскрава фарба – чорна. :)
 


Візуалізація з Pinterest

До інтер'єру більше не висувають вимоги «раз і назавжди», тому фундаментальну класику замінює скандинавська простота і функціональність з яскравими акцентами і прямими формами. Житло, як хороший номер в готелі, має бути функціональним і радувати красою в деталях.
 
Лофт і зелений колір стають менш популярними, в принципі, особливо не торкнувшись інтер'єрів будинків і квартир, оскільки приватне житло більш «тепле» і затишне ... Хоча у нас в Green Hills є вдалі приклади приємних інтер'єрів у стилі лофт.
 


Візуалізація Capital Construction

Трендом також можна назвати прагнення застосовувати сучасні інженерні рішення. Розумний будинок з відеоспостереженням, віддаленим керуванням побутовою технікою, економією енергоресурсів, розумним освітленням, системою безпеки; складні системи опалення або кондиціонування з холодними/теплими стелями і тепловими насосами. Об'єктивно, чим складніші та «корисніші» ці технології, тим довше вони окупаються або не окупаються взагалі. Але маркетологи продали нам цей «тренд», і ми активно ним користуємося. Адже приємно написати повідомлення чайнику або кондиціонеру, щоб по приїзді додому не витрачати час на розігрівання. У крутих системах навіть писати не потрібно – Ваша геолокація буде контролюватися будинком і він буде діяти згідно заданого сценарію.
 
Повертаються ретро-рішення в інтер'єрах: паркет на підлозі у формі ялинки (англійської або французької розкладки) або більш складні візерунки; ретро або класичні елементи в сучасних інтер'єрах (класична ліпнина разом із сучасними рівними формами). Популярні великі формати плитки і наливна підлога, декоративна штукатурка з різними текстурами, що імітують будь-яку поверхню. Освітлення все більше стає точковим, частіше використовується ЛЕД підсвітка і магнітні системи освітлення. Зараз практично все можна створити на внутрішньому ринку за необхідними розмірами/формами/ціною. На щастя, з кожним роком якість та спектр даних можливостей збільшується.
 


Візуалізація з Pinterest

Специфікою вітчизняного дизайну є зародження почуття стилю. На базі доступного людям асортименту меблів і декору можна з легкістю зібрати інтер'єр без проекту та візуалізації, але в той же час – без «душі» та індивідуальності. Все більше клієнтів прагнуть створити інтер'єр з певним характером, як-то Франція, Англія, Скандинавський, лофт або інший сучасний стиль. Для таких завдань необхідний дизайнер, який запропонує цілісне рішення.
 


Візуалізація Capital Construction

У квітні наша команда їде до Мілану на виставку Salone Internazionale del Mobile, щоб ознайомитися із загальносвітовими тенденціями на 2018 рік. Хоча вже зараз можна сказати, що вони мало впливають на вітчизняний ринок.
 


Візуалізація Capital Construction

На мою думку, головним трендом на всі часи залишається комфорт. Якщо Вам комфортно у французькому інтер'єрі часів Людовика XIV – відмінно, подобається сучасний лофт або скандинавський стиль – ще краще! Не потрібно сліпо наслідувати моду – краще робити те, чого хочеться саме Вам!