Фінське щастя: котеджні містечка у найщасливішій країні світу

Спецпроект "Місто за містом" радіо НВ
 
Фінляндія найщасливіша країна світу. І це не просто слова. Про це свідчить офіційна доповідь ООН від березня цього року. Яке ж воно ідеальне та щасливе фінське життя? Для багатьох фінів таке життя починається з власного будинку за містом. 
 
Для життя фіни обирають не динамічне місто, а невеликі містечка коло річок, озер, у лісі та біля підніжжя гір. Котеджні містечка Фінляндії вирізняються тим, що в них спочатку будують інфраструктуру, проводять комунікації, прокладають дороги, облаштовують територію, і тільки потім продають ділянки та зводять будинки. 
 
vikisne.livejournal.com
 
Екологічність та близькість до природи – важливі аспекти життя фінів. Недарма відомий у всьому світі типовий фінський будинок виготовляють із дерева. Каркасні фінські будинки дійсно практичні, якісні та зручні. Невід’ємною частиною такого дому є камін. Цікаво, що він розміщений не тільки всередині, а й назовні будинку. Такі вуличні каміни нерідко обладнані грилем, аби мати змогу приготувати їжу прямо на терасі. А ще у фінському будинку обов’язково має бути сауна.  
 
vikisne.livejournal.com
 
У невеликих містечках, забудованих котеджами, рівні вулички з маленькими будинками в одному стилі, ідеальні зелені газони та обов’язково  велосипедні доріжки. Фіни неабиякі прихильники велосипедів, можливо тому в країні майже немає заторів на дорогах. До речі,  громадський транспорт в країні ніколи не запізнюється та ходить за графіком. За таких умов дорога від котеджного містечка до міста стає приємною та комфортною прогулянкою.
 
vikisne.livejournal.com
 
Забудовники котеджних містечок обережно поєднують природу з сучасністю. Прикладом є нещодавно збудоване містечко на півдні Фінляндії, де усі будинки органічно вписані у природний пейзаж, а саме  містечко на 90% знаходиться  в лісі. І при цьому там є все необхідне для  повноцінного та щасливого життя. До містечка підвели централізовану міську систему водопроводу та каналізацію. Встановили контейнери для збору та утилізації відходів. А також забезпечили охорону містечка та безпеку жителів. Поруч розташований дитячий парк атракціонів, гольф клуб, центр пейнтболу і гірськолижний курорт, адже фіни досвідчені лижники.
 
Напевно, секрет щастя жителів Фінляндії прихований саме у єдності з природою. У власному будинку за містом, вечерях із родиною біля каміну та велосипедних прогулянках мальовничим фінським лісом.