Що таке справжнє котеджне містечко?

Спецпроект "Місто за містом" радіо НВ
 
Прокинутися зранку, вийти на власну терасу і смакувати запашну каву, або влаштувати вранішню пробіжку лісом. Так може починатись кожен день, якщо, звісно, Ви живете у власному будинку за містом. 
 
Водночас, розмірковуючи про будівництво дому, прокладення інженерних комунікацій, підведення якісної питної води, укладання купи житлово-комунальних договорів,  романтика заміського життя дещо згасає. Звісно, можна не будувати, а купити вже готовий будинок за містом, проте залишаються такі щоденні побутові питання, як вивезення сміття, догляд за ділянкою, безпека – і це тільки перші, найбільш очевидні. 
 
Як чудово було б просто насолоджуватись життям у будинку із ідеальним зеленим газоном, квітучим садом та приємними сусідами поруч, не думаючи про усі ці складні нюанси. Виявляється, можна і так, якщо Ваш дім знаходиться у сучасному котеджному містечку, де усе – від будівництва дому до його подальшого обслуговування – може забезпечити девелопер та власна обслуговуюча компанія. Такі котеджні містечка вже давно стали нормою, наприклад, у США, Британії та інших європейських країнах.
 
Український ринок заміської нерухомості тільки розвивається. Проте такі котеджні містечка є, зокрема, й у передмісті Києва. На їхній території для жителів облаштовані дитячі та спортивні майданчики, сквери та зони відпочинку, працюють магазини, а в деяких навіть є власні дитячі садки та школи, кафе та ресторани. 
 
У кожному містечку діє власна обслуговуюча компанія, яка дбає про благоустрій загальних територій, централізоване вивезення сміття, прибирання снігу, ремонт загальноміських мереж, а також забезпечує охорону та безпеку жителів. Індивідуальне обслуговування будинку та ділянки – від послуг електрика до прибирання та догляду за газоном – також може надавати сервісна компанія. Не потрібно шукати фахівця і чекати, коли він зможе виїхати за місто.
 
За високими парканами приватних будинків зазвичай втрачається зв’язок із навколишнім світом. У котеджних містечках навпаки панує особлива атмосфера добросусідства, спокою та комфорту. Тут спілкування із сусідами не заважає усамітненню та домашньому затишку. Між ділянками у містечках може взагалі не бути парканів, замість них – жива квітуча огорожа. Жителі часто святкують разом Різдво та новий рік, влаштовують барбекю та пікніки. 
 
Жителі котеджних містечок почуваються більш захищено не тільки завдяки спілкуванню та повазі до приватного життя. Територія містечка зазвичай закрита, має охорону, відеоспостереження та сигналізацію. Тому діти можуть гратися на майданчиках без нагляду батьків, а дорослі прогулюватись або влаштовувати пробіжки містечком навіть пізно ввечері.
 
Тож жити у власному будинку за містом, насолоджуватись спокоєм, красою природи, чистим повітрям, і при цьому комфортом та  безпекою – цілком можливо. Місто залишається для роботи, а передмістя для життя, якщо ви живете у сучасному котеджному містечку.